1.SINIFLARIMIZ İÇİN YÜZ YÜZE EĞİTİME HAZIRIZ !


Okulumuz, bakanlıkça belirlenmiş Sınıflar için 21 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan yüz yüze eğitim dönemi öncesinde korona virüse karşı dezenfeksiyon işlemini tüm alanlarda düzenli olarak yapmakta ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘’EĞİTİM KURUMLARINDA HİJYEN ŞARTLARININ GELİŞTİRİLMESİ VE ENFEKSİYON ÖNLEME KONTROL KILAVUZU’’ doğrultusunda eğitim ve öğretim için gerekli tüm tedbirlerini almaya devam etmektedir.

Türkiye'de ilk vakanın görüldüğü 11 Mart tarihinden itibaren toplum sağlığını korumak için gerekli bütün önlemleri alan Okulumuz, covid-19 ile ilgili Çalışma kapsamında, temizlik ve dezenfeksiyon ekibi ile, öğrencilerin okulda toplu olarak kullandıkları yemekhane, konferans salonu, sınıf, koridor, tuvalet gibi alanları özel solüsyonlarla düzenli olarak dezenfekte etmektedir. 

64 ve 80 Metrekarelik büyük sınıfları, 8m genişliğindeki ferah koridorları ve teneffüs alanları aydınlık ve havadar yemekhanesi, geniş bahçeleri ve oyun alanları ile okulumuz Pandemi döneminde öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını korumak için önemli avantajlar barındırmaktadır.

Telafi eğitimi dönemi olan 24 Ağustos tarihinden itibaren kullanılan alanlar her günün sonunda dezenfekte edilmekte ve doğal havalandırma yöntemi ile havalandırılmaktadır. 

Düzenli aralıklarla tekrar edilen dezenfeksiyon işlemi sayesinde öğretmenlerimiz güvenle okula gelmekte, yüz yüze eğitime katılacak öğrencilerimiz de hijyenik bir ortamda ders başı yaparak güvenle derslere katılacaklardır.