Ramazan Sokağımız Açıldı


On bir ayın sultanı Ramazân-ı Şerîf ayına bu yıl da kavuşmuş olmanın sevincini ve coşkusunu yaşamaktayız.  Bu ay Kur’ân-ı Kerîm’in bizlere sunulmaya başlandığı kutlu aydır. 

Ramazan ayı, iyilikler yapacağımız, bol bol sevaplar kazanacağımız kutsal bir aydır.Bu ay, kötülüklerle aramıza mesafe koyacağımız, onlardan uzak durma fırsatları yakalayacağımız çok güzel ve özel bir aydır.

Rabbimizin, oruç tutma, terâvih namazı kılma ve sadakalar verme gibi güzellikleri bizlere ikrâm ettiği için kendimizi özel hissettiğimiz bir aydır.

Çocukları sevindireceğimiz, büyüklerimizin gönlünü ve dualarını alacağımız, arkadaşlarımızın kalplerini kazanacağımız fırsatlarla dolu bir aydır. 

Çocuklarımızın da bu coşkuyu ve sevinci hissedebilmeleri, büyüdüklerinde mutlulukla hatırlayacakları güzel anıları biriktirmeleri için hazırladığımız ramazan sokağımızın açılışını yaptık, yavrularımıza ikramlarımızı sunduk. Okulun önemli bir görevi olan kültürü yaşatmak ve aktarmaktır vazifesini elimizden geldiğince yerine getirdik.

Sizlerin de evde yavrularımızla beraber uygulayabilmeniz için haftalık etkinlikler hazırladık. Yaptığımız ve yapacağımız bütün eğitimlerdeki desteğiniz ve katılımınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Bu vesile ile Ramazân-ı Şerîf ayımızın kendimiz, ailemiz, ülkemiz ve bütün insanlık adına hayırlara vesile olmasını dileriz.