Öğrencilerimiz Sancaktepe Bilim Merkezi'nde!


Okulumuz 5. Sınıf öğrencileri branş öğretmenleri eşliğinde Sancaktepe Bilim Merkezi gezisine katıldılar. Sancaktepe Bilim Merkezi, küresel tavanına projeksiyonla görüntü ve filmlerin yansıtıldığı Planetaryum , yıldızların gözlemlenebileceği gözlemevi ve çeşitli bilimsel deney düzeneklerinin bulunduğu bilim atölyesi olarak üç bölümden oluşmaktadır..

Özellikle Planetaryum Gezegenevi” ,  "Yıldızevi" yada  “Gökevi” olarak adlandırılan özel olarak hazırlanmış projektörden ve küresel bir tavandan meydana gelmektedir. Projektörden küresel tavana yansıtılan gökyüzü simülasyonu ile gezegenler, ay, takımyıldızları ve bu gibi birçok astronomik olayları gerçekçi bir şekilde izlenebilmektedir.

Planetaryum bölümünde izledikleri görseller Öğrencilerimizin Fen Bilimleri dersinde işledikleri konularla paralel olduğu için Bilim Merkezi gezisi oldukça eğitici ve eğlenceli bir gezi oldu.

Bazen dinleyerek, bazen izleyerek, bazen de öğrencilerimizin bizzat kendilerinin deneyerek bulundukları Deney Üniteleri, öğrencilerimizin keyifli ve bilim dolu vakit geçirmelerini sağladı.