Kutlu Doğum Haftası


Okulumuzda Hz. Peygamber (S. A. S.) Efendimizin kutlu doğumu vesilesiyle bir anma programı hazırlandı. Anma programı, salgın şartları göz önüne alınarak bir “TV Açık Oturumu” formatında düzenlendi ve Microsoft Teams üzerinden velilerimize sunuldu.


Programda ana tema olarak, Hz. Peygamber (S.A.S.) Efendimizin “El-Muallim” sıfatı işlendi. Öğrencilerimiz Ayşe İdil Güney (8-A), Muhammed Ramiz Demir (8-B), Ebrar Sarı (7-A), Ela Begüm Çam (7-B) ve İbrahim Derin Irmak (7-C) anma programımızda katılımcı olarak yer aldılar. Değerler Eğitimi Öğretmenimiz Ali Kemal Kastan’ın moderatörlüğünü yaptığı program, 28 Ekim 2020 Çarşamba günü 19:30’da başladı ve yarım saat sürdü. Program boyunca Peygamber Efendimizin öğreticilik (muallimlik) vasfı farklı açılardan ele alındı. Öğrencilerimizin iyi hazırlandığı program başarıyla icra edildi.

 

Programın sonunda okulumuzun Musıki hocası Mahmut Altıer beyefendi duygu dolu ve doyurucu bir ney dinletisi sundu. Neyle selamlama taksiminin ardından art arda birkaç salavâtı şerif ile gönüllerimize hitap etti. Ney dinletisi ile program sona erdi.


Programı velilerimiz, Microsoft Teams programı üzerinden evlerinde izleme imkânı buldular.