Miniklerinin Bahar Şenliği


Anaokulu sınıfları, baharın gelmesiyle birlikte "Bahar Şenliği" düzenlediler. Okulunuzun bahçesinde düzenlenen şenlikte miniklerimiz çok eğlendi. 

Müzik eşliğinde eğlenceli oyunlar, yarışmalar, kuçiçi dansları ile keyifli zaman geçirdiler. Mandal takmaca oyunu oynayarak yarıştılar. Deneyler yaparak şaşırdılar. Eğlencenin yorgunluğunu yaşayan miniklerimiz yemyeşil bahçemizde yemeklerini yediler. 

 

Süt ve Rengarenk Dalgalar Deneyi

Öğrencilerimiz, bir miktar sütü tabağa boşaltıp üzerine değişik renklerde gıda boyası damlatılar.Daha sonra  pamuklu çubuğu bulaşık deterjanına daldırıp süte batırdılar ve renk şöleni başladı:))

 

Karbonat ile Balon Şişirme Deneyi

Minik bilim insanları, öncelikle karbonatı balonun içerisine güzelce döktüler. Pet şişenin içersine de sirkeyi döktüler.Balonumuzu şişenin kafasına yerleştirdik.Balonları kaldırıp karbonat ile sirkeyi buluşturdukları anda balonların şişmeye başladı.Ve çokkkk şaşırdılar

 

Fil Sabunu Deneyi

Hidrojen peroksit ve bulaşık deterjanını dereceli silindire döktük.Daha sonra istenilen renkte gıda boyası katarak güzelce karıştırdık.Son olarak potasyum iyodür ekleyerek köpüğün çıkışını şaşkın bakışlarla hep beraber izledik:)